Američko udruženje psihologa objavilo je rezultate najnovijeg istraživanja prema kojima djeca čije su majke tijekom trudnoće doživjele veliki stres, anksioznost i depresiju češće razvijaju neki mentalni poremećaj u tijeku ranog djetinjstva i u tinejdžerskom razdoblju. Rezultati istraživanja, prenosi portal Slobodna Dalmacija, pokazali su da su djeca majki koje su tijekom trudnoće doživjele stresne, anksiozne i depresivne epizode tijekom djetinjstva pokazala simptome poremećaja pažnje (ADHD), ali i agresivna, dezinhibirana i impulzivna ponašanja prema roditeljima i nastavnicima.
“Naše istraživanje samo potvrđuje činjenicu da je ženama tijekom trudnoće potrebna i podrška za njihovo mentalno zdravlje, jer je ono ključno za prevenciju bihevioralnih problema tijekom djetinjstva”, istaknula je dr. Irene Tung.
Problematično ponašanje manifestira se od druge do 18. godine, iako su se simptomi najjače vidjeli tijekom ranog djetinjstva, podjednako i kod djevojčica i kod dječaka, od druge do pete godine starosti.
Kreću upisi u zagrebačke gradske vrtiće, a evo što roditelji moraju znati
Princ Archie proslavio šesti rođendan: Slavni par s njim je preživio strašan incident, a ovako su ga opisali
'Ako lažeš, narast će ti nos': 7 bijelih laži kojima roditelji mogu natjerati djecu da se lijepo ponašaju
Kirurg iz KB Dubrava: Liječenje rascjepa usne i nepca zahtijeva nekoliko kirurških zahvata
Sin Cristiana Ronalda dolazi u Hrvatsku: Svaki dan trenira po nekoliko sati i tušira se hladnom vodom