Menstrualni ciklus, hormonalni disbalans i seksualno zdravlje i dalje su tabu tebe o kojima su jučer progovorile ginekologinje Ulla Marton i Nataša Šemnički. Osim već spomenute činjenice da djeca sve ranije ulaze u pubertet i to zbog hrane koja je puna hormona, postoji i problem žena koja sve više odgađaju trudnoću.
Ginekologinja Ulla Marton se osvrnula na medijske napise u kojima žene iznad 45. godine postaju majke, ali ističe da je bitno napomenuti kako je riječ o doniranim jajnim stanicama. Istaknula je kako moramo biti svjesne činjenice da što duže odgađamo trudnoću to će biti teže začeti dijete.
U dijalogu o ginekološkom zdravlju kao temi važnoj za kvalitetu života žena svih dobnih skupina, svoja stručna mišljenja podijelili su i psihijatar i seksualni terapeut Goran Arbanas te glazbenica Ida Prester. Riječ je o prvoj dm-ovoj konferenciji o ženskom zdravlju „Odvoji dan za sebe“ koja je jučer okupila vrhunske stručnjake iz različitih područja. Osim o ginekološkom, bilo je govora i o mentalnom zdravlju, ali i evoluciji i percepciji ljepote te promicanju novih standarda ljepote.
3 pravila odgoja Jordana Petersona: "Vodite računa što radite, a ne što pričate"
6 ključnih pravila danskog odgoja: Nema ultimatuma, djeca se igraju sama, a ovo ih uče od prvog dana
Nakon smrti djeteta od posljedica 'obične gripe' infektologinja iz Zarazne upozorava: Necijepljenje nije opcija
Ako ne volite matematiku ili se mučite s brojevima, ovako će to utjecati na vašu djecu
Tko je djevojčica koja je pjevala na inauguraciji? Pozvao ju je predsjednik Milanović