Jedna osoba na 20 000 ljudi u svijetu rođena je s genetskim poremećajem koji se zove albinizam i samo zbog toga podatka, pomislili biste da bi osviještenost javnosti vezano uz ovaj poremećaj dosad već trebala biti poprilično visoka, pogotovo s obzirom na današnju dostupnost informacija.
No još je uvijek stigma na albino ljudima, posebno na mjestima gdje svojim izgledom iskaču od većine, na primjer u Africi ili Aziji. U Kini se, primjerice, na albinizam gleda kao na prokletstvo, socijalni i financijski teret pa mnoga djeca rođena kao albino nikad ne dožive obiteljsko prihvaćanje i ljubav.
Djevojčica Xueli doživjela je takvu sudbinu. Ostavljena je ispred sirotišta u dojenačkoj dobi, prije 16 godina, jer je izgledala drukčije i za nju nije bilo budućnosti.
Na sreću, kada je navršila 3 godine, posvojila ju je nizozemska obitelj te je odselila u Nizozemsku.
Njezina jedinstvenost dovela ju je u vrh modne industrije već kada je imala 11 godina pa je dobila priliku osvještavati javnost o različitosti i ljepoti koju ima svaka osoba.
Do sada je snimala modne editorijale za Vogue te je radila s napoznatijim svjetskim fotografima i vodećim brandovima u modnoj industriji.
Tekst: Sanja Matasić
Foto: Instagram
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Zašto imamo mamine sinove i tatine princeze?
Postavite djetetu jedno pitanje i provjerite kakav ste roditelj
Kako darovita djeca zamišljaju bolji svijet? Birali bi učitelje, predmete, a tehnologija im je pomagač, ne gospodar
Maja Šuput pokazala novu Bloomovu frizuru: 'Baš si ga skratila, sad je pravi dečkić'