Ako se djeca pravilno nose, onda su smirenija, manje plaču, imaju manje problema s probavom, nemaju toliko grčeve kao što bi inače imali. Nošenje omogućava slobodne ruke, dodatnu mobilnost, lakše korištenje javnog prijevoza, ali i pružanje ruke starijem djetetu.
Obitelj može nastaviti sa svojim životnim stilom i kad dobije bebu te bebu uključiti u svoje omiljene aktivnosti, ali i raditi stvari koje inače ne bi mogla: posjetiti muzej pun stepenica, zabavljati se po sobama muzeja, a da je beba pritom sigurno smještena uz roditelje i dijeli njihovo veselje. Za to su idealne nosiljke u kojima je lako promijeniti položaj i istraživati svijet s bebom, a zatim je okrenuti prema sebi za dojenje ili spavanje.
Za sve one obitelji koje u petak 10. svibnja2019. dođu s bilo kojom dječjom nosiljkom od 9 do 22 sati u Muzej iluzija u Zagrebu (Ilica 72), osiguran je besplatan ulaz. Osim zanimljivih muzejskih izložaka od kojih će vam se "zavrtjeti u glavi", za dobru atmosferu će se pobrinuti i pravi iluzionist!
Podsjetimo, pravilno nošenje djeteta podrazumijeva, između ostalog, da nosiljka ili marama ne smije ispravljati djetetovu kralježnicu nego ju podržati u njenom prirodnom položaju, djetetu ne smiju visjeti noge i glava mu mora biti pridržana. Nosiljke moraju biti testirane, od dobrih materijala, s testiranim kopčama koje mogu podnijeti teret djeteta.
Tekst: ordinacija.hr
Foto: Profimedia
3 pravila odgoja Jordana Petersona: "Vodite računa što radite, a ne što pričate"
6 ključnih pravila danskog odgoja: Nema ultimatuma, djeca se igraju sama, a ovo ih uče od prvog dana
Nakon smrti djeteta od posljedica 'obične gripe' infektologinja iz Zarazne upozorava: Necijepljenje nije opcija
Ako ne volite matematiku ili se mučite s brojevima, ovako će to utjecati na vašu djecu
Tko je djevojčica koja je pjevala na inauguraciji? Pozvao ju je predsjednik Milanović