Vjerojatno ste već negdje imali priliku pročitati da bebe mirišu kako bi privukle majke čija toplina im je od presudne važnosti. Taj miris izgleda osobito jako djeluje i na očeve koji zbog sveprisutnog bebinog mirisa u svom tijelu također luče prolaktin, hormon laktacije i majčinstva te su spremniji više vremena posvetiti brizi o djetetu. Priroda je lijepo zaštitila interese novorođenog djeteta privukavši roditelje da više vremena ulažu u njegovu brigu, a razlog zašto bebe doista predivno mirišu leži u njihovoj koži.
Novorođenim bebama nedostaje kiseli zaštitni sloj kože. Dok koža čovjeka ima u prosjeku kiselost pH vrijednosti od otprilike 5, koža novorođenčeta ima neutralan pH faktor. To će se promijeniti tek nakon otprilike 6 tjedana kad će bebina koža dobiti kiseliji sloj koji će je učiniti otpornijom pred napadom mikroba.
Iako ugodan miris bebe bitno određuje i isključiva prehrana na majčinom mlijeku, zajedno s razvojem kiselosti kože polako će nestajati miris bebe. Beba će, međutim, od tog trenutka biti zaštićenija u kontaktu s ljudima.
Mama pokazala kontroverzni trik kojim potiče dijete na kućanske poslove: Mnogim roditeljima ne sviđa se ideja
Odrasli su skupa, imaju iste roditelje: Zašto braća i sestre imaju drugačiji doživljaj djetinjstva?
Serija 'Adolescencija' šokirala svijet: Otkrila tajno značenje popularnih emotikona, ali i novih izraza
7 japanskih tehnika za brzo učenje: Zbog ovih jednostavnih trikova njihovi učenici su među najboljima
Odnos s majkom oblikuje sve naše kasnije odnose u životu: Psihologinja otkriva tipove privrženosti