Problemi s kojima se susreću današnji mladi i djeca poput hiperaktivnosti, agresije, slabe koncentracije i komunikacije, zatvorenosti, nesigurnosti, niskog samopouzdanja, anksioznosti, depresije, alergija, problemi u prehrani i mnogi drugi, sve su više u porastu i ometaju normalan razvoj djeteta. Često su takva djeca i mladi predmet psihičkog, emocionalnog ili fizičkog maltretiranja (bullying) koje ostavlja trajne negativne posljedice na njihovo već narušeno psihičko, emocionalno i mentalno zdravlje. Mnogi roditelji nastoje pomoći svojoj djeci u prevladavanju takvih poteškoća, ali s vrlo malo ili nimalo uspjeha.
U MIPZ-u (Međunarodni institut prirodnog zdravlja) već 9 godina provode se programi za djecu i mlade s psihofizičkim poteškoćama kojima se na prirodan način poboljšava i unaprijeđuje njihovo zdravlje i kvaliteta života. Kroz prirodne terapije i relaksaciju, individualan i grupni pristup postižu se brojni i trajni pozitivni rezultati.
Zahvaljujući potpori Grada Zagreba i drugih tvrtki koje su prepoznale vrijednost ovakvog programa te njegovu potrebu u društvu, od 2.10. do 2.12. 2017. bio je proveden još jedan program za petero djece i mladih koji su tijekom 2 mjeseca terapija postigli sljedeće rezultate: djeci sa slabom koncentracijom sada je bolja i duža koncentracija za vrijeme nastave i učenja kod kuće, više razumiju i lakše pamte školsko gradivo, imaju više volje i interesa za učenjem te usvajanjem gradiva što rezultira boljim ocjenama i uspjehom u školi. Agresivna djeca mirnije reagiraju, ne dopuštaju si biti isprovocirani od drugih (bez naglog i nekontroliranog fizičkog ili psihičkog reagiranja, bolje kontroliraju bijes), bolje razumiju što je ispravno, a što neispravno reagiranje. Hiperaktivna djeca postala su mirnija, sabranija, opuštenija, s više strpljenja, lakše slušaju, pozornije prate i izvršavaju zadatke. Anksiozna i depresivna djeca i mladi se više smiju, opušteniji su, sretniji, imaju veće samopouzdanje i otvoreniju komunikaciju te manje strahova. Zatvorena djeca i mladi te djeca s problemima u komunikaciji (poteškoće u govoru, izražavanju, tikovi) lakše pričaju, otvoreniji su, više susretljivi prema drugima, žele više komunicirati o svojim problemima, više razumiju, sretniji su, imaju veće samopouzdanje i zadovoljniji su sami sobom.
Vrlo je bitno da od najranije dobi djeca budu otvorena, nasmijana, sretna, da lako komuniciraju, da budu bez strahova i bez maltretiranja te da zdravstvene probleme riješe na prirodan način kako bi mogla izrasti u kvalitetne, zdrave i sposobne pojedince koji će doprinijeti razvoju društva, a ne postati njegov teret. Zdrav pojedinac uvjet je za zdravo društvo!
MIPZ upisuje nove polaznike od 3 do 18 godina na program Zdravi-sretni koji počinje 8. 1. 2017. Zbog ograničenog broja polaznika pozivaju se roditelji da prijave svoje dijete te mu osiguraju zdravo i sretno djetinjstvo te adolescenciju.
Program se odvija u prostorijama udruge Međunarodni institut prirodnog zdravlja, Radnička cesta 20a, Zagreb. Prijave se primaju na broj telefona 01 5620 108 i 098 947 0533.
Tekst: MIPZ
Foto: Profimedia
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti