Da bismo jednog dana živjeli u ravnopravnom društvu, oslobođenom stereotipa, trebamo osnaživati djevojčice, no u rodnom ključu treba početi govoriti i o dječacima.
Dječaci nažalost otpočetka odrastaju u kulturi natjecateljstva i često okrutnosti u kojoj rano nauče ne pokazivati emocije (da ne ispadnu papci). Potiskivanje emocija je štetno i na njih može ostaviti dugoročne posljedice. Psiholozi tvrde da emocionalna nepismenost rezultira nasiljem, opijanjem, uzimanjem steroida, nedijagnosticiranim depresijama, školskim neuspjehom, nažalost čak i povišenim stopama samoubojstava.
Što mi kao roditelji, odgojitelji, nastavnici, psiholozi, pedagozi - možemo učiniti kad je dječak mali? Kako ga možemo potaknuti na pokazivanje emocija? Kako podržati tinejdžere? Kako pomoći mladim ljudima da u životu ostvare čvrste emocionalne veze, da se ne boje vlastitih emocija i da znaju lako prepoznati tuđe?
Dođite na ovu tribinu čiji je gost edukator Mislav Mihael Mandir koji će govoriti o svom iskustvu osnaživanja dječaka i radu udruge Status M: http://www.status-m.hr/
Facebook događaj
Tekst: Marija Ott
Foto: Profimedia
Kreću upisi u zagrebačke gradske vrtiće, a evo što roditelji moraju znati
Princ Archie proslavio šesti rođendan: Slavni par s njim je preživio strašan incident, a ovako su ga opisali
'Ako lažeš, narast će ti nos': 7 bijelih laži kojima roditelji mogu natjerati djecu da se lijepo ponašaju
Kirurg iz KB Dubrava: Liječenje rascjepa usne i nepca zahtijeva nekoliko kirurških zahvata
Sin Cristiana Ronalda dolazi u Hrvatsku: Svaki dan trenira po nekoliko sati i tušira se hladnom vodom