Vaše dijete budi se prije svih ostalih ukućana, i to vam možda nije drago, posebno ako i vi malo duže želite 'ubiti oko' vikendom. No pogledajte to s vedrije strane. Naime, posljednja istraživanja ukazuju na jednu vrlo zanimljivu statistiku - ranoranioci su uglavnom vrlo uspješni poslovnjaci, slavne osobe i sportaši.
I baš je ova osobina pomogla svima njima da ostvare svoje ciljeve. Biolog Christoph Randler sproveo je ozbiljno istraživanje o razlici između ranog i kasnog buđenja kod djece.
'Kada je riječ o poslovnom uspjehu, jutarnji tip ljudi drži važne karte u svojim rukama. Moja su ranija istraživanja pokazala da imaju tendenciju dobivati bolje ocjene u školi, što ih automatski vodi prema boljim sveučilištima, a time i do bolje plaćenih radnih mesta', rekao je, i dodao: 'Jutarnji tip osobe može predvidjeti probleme i pokušava ih svesti na najmanju mjeru. Vrlo su proaktivne. Brojna istraživanja povezala su ovu osobinu, proaktivnost, s boljim učinkom na poslu, uspjehom u karijeri i višim plaćama.'
Profesor Peter Fleming iz Velike Britanije, specijaliziran za zdravlje i razvoj dojenčadi, kaže da bebe koje se često i rano budenajčešće imaju viši kvocijent inteligencije i boljeg su mentalnog zdravlja. Također, naglasio je da ne postoji jasna veza između vrlo visoke razine razvojnih i intelektualnih postignuća i spavanja tijekom noći.
Zapravo, profesor Fleming kaže da je ideja da bebe spavaju bez prekida noću suvremeni koncept. 'Deca nisu 'dizajnirana' za duže spavanje, to nije dobro za njih, i nema apsolutno nikakvih dokaza da postoji bilo kakva korist od cjelonoćnog spavanja djeteta. To možda nije ono što bi većina roditelja željela čuti', rekao je.
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti