Starija generacija često se zgražava nad modernim metodama odgoja, dok se mladi roditelji groze zastarjelih preporuka i odgojnih metoda koje su koristili naši roditelji, bake i djedovi i prijašnje generacije.
Vjerovali ili ne, u '30-im godinama prošlog stoljeća, znači prije gotovo cijelog stoljeća, bebe su držali u kavezima. To su bili posebno dizajnirani kavezi koji su štitili bebe od pada jer su se stavljali izvan prozora u velikim stambenim zgradama u New Yorku, Londonu i velikim gradovima.
Ljudi i djeca koji su živjeli u stanovima bez dvorišta ili balkona provodili su puno vremena u zatvorenom, a bebama je potreban svjež zrak i sunčeva svjetlost.
"Vjerovalo se ne samo da djeca trebaju svjež zrak., već bi se tako obnovila i pročistila krv, poboljšao apetit i probava. Čak je i Eleanore Roosevelt, koja prema vlastitom priznanju "nije znala apsolutno ništa o rukovanju ili hranjenju bebe", nakon rođenja kćeri Anne kupila žičani kavez za piliće. Objesila ju je ispred prozora svog stana u New Yorku i smjestila Annu unutra da spava dok joj zabrinuti susjed nije zaprijetio da će je prijaviti vlastima.
Prvi komercijalni patent za kavez za bebe osmislila je 1922. Emma Read iz Spokane Washingtona. Kavezi su postali popularni 1930-ih među stanovnicima stanova bez pristupa dvorištima", navedeno je na Instagram profilu lostfoundartny.
U to vrijeme bila je raširena tuberkuloza, a cilj ovog kaveza je bio ojačati dječji imunitet. Smatralo se da je hladan zrak najbolji za plućne bolesti. Također, smatralo se da bebe tako dobivaju potrebnu količinu vitamina D.
Ova ideja nije toliko neobična jer i danas u skandinavskim zemljama je sasvim uobičajeno ostaviti bebe koje spavaju u kolicima vani na zimskom zraku dok su mame u trgovini ili kafiću.
Bili su najpopularniji u 1930-ima i '40-ima, a zbog sve većeg prometa u gradovima i rizika od opasnosti za bebe, odustalo se od njihove upotrebe.