Ne postoji ništa što plijesan, gljivice i bakterije vole više od vlažnih i mračnih područja. A upravo je takva unutrašnjost gumenih patkica s kojima se vaše dijete kupa u kadi. Mikroorganizmi koji obitavaju u vodi iz slavine lako prodru u gumene igračke kroz pukotine i rupice i ondje se nastane što je jedna majka i pokazala u ovom videu.
KOLIKO JE PLIJESAN OPASNA ZA ZDRAVLJE?
Prije nego što oribate cijelu kupaonicu, morate znati da je plijesan svuda oko nas i pedijatri ističu da gutanje malih količina plijesni vjerojatno neće negativno utjecati na zdravlje vašeg djeteta. No kada je dijete opetovano izloženo većim količinama plijesni, tada se mogu pojaviti problemi. Izloženost nekim vrstama plijesni može uzrokovati glavobolje, kašalj, povraćanje ili mučninu. Ako vaše dijete ima alergiju na plijesan ili mu je oslabljen imunološki sustav, onda je situacija ozbiljnija i svakako se obratite pedijatru.
KAKO SPRIJEČITI POJAVU PLIJESNI U IGRAČKAMA?
Ako slučajno vidite crnu ili tamnozelenu nakupinu na unutarnjoj strani bebinih igračaka za kupanje, odmah ih bacite. Ali ako se u igračkama još nije razvila plijesan, dovoljno je redovito ih čistiti otopinom izbjeljivača ili octa.
Upotreba octa: pomiješajte ½ šalice bijelog octa s 4 litre tople vode, potopite igračke na sat vremena, izribajte ih i ostavite da se osuše na zraku.
5 ideja za uskrsne aktivnosti s djecom: Provedite blagdane bez ekrana
Je li Uskrs postao Božić broj 2? Roditelji se pitaju trebaju li kupovati poklone i za ovaj blagdan
5 suptilnih znakova da vršite preveliki pritisak na dijete
Djeca odrastaju s manje bratića i sestrični: Jesu li milenijalci posljednja generacija koja ima puno rođaka?
Bogat program u zagrebačkom ZOO vrtu: Djeca postaju rendžeri, dijele pisanice životinjama, uz kvizove i nagrade