Stvari za bebu počinjete kupovati već tijekom trudnoće, a računajte na to da ćete dobiti puno poklona među kojima će biti i odjeća, obuća, oprema i stvari koje vam trebaju u prvoj godini. Bebe brzo rastu pa često puno stvari ne stignu iznositi. A odjeća za bebe je tako slatka i lijepa da ćete vjerojatno kupiti i neke stvari koje beba nikad neće ni obući.
Većina odjeće i stvari stoga je u vrlo dobrom stanju pa ako nemate više djece koja bi ih naslijedila, najbolje je donirati ih ili zašto ne - prodati i tako malo zaraditi.
Najdostupniji način prodaje je putem društvenih mreža i raznih grupa i stranica za prodaju odjeće. S portala Yumama donosimo nekoliko savjeta na što morate paziti.
1. Odlučite: brzo ili skupo
Često dobre stvari godinama čekaju kupce koji će ih cijeniti. Ako vam je važnije osloboditi mjesto u ormaru ili što prije doći do novca, spustite cijenu.
2. Proučite tržište
Pogledajte koliko se traži za iste stvari u postojećim oglasima. A onda odlučite o cijeni: možda imate potpuno novu stvar, ili traženiju boju, ili rjeđi model. U ovom slučaju može biti opravdana nešto viša cijena od prosječne. Vrlo je rijetko dobiti više od polovice originalne cijene za rabljeni predmet.
3. Pronađite zajednicu
Vrlo je zgodno to učiniti putem posebnih grupa na društvenim mrežama. Također, koristite grupe u svom kraju ili gradu - velika je šansa da ćete pronaći susjeda koji će se jako razveseliti dječjim stvarima. Ostale opcije su internetski forumi i oglasne ploče. Ali u moru ponude važno je predstaviti se na kreativan način, stoga osmislite zanimljivu objavu.
4. Počnite s dobrim fotografijama
Složite predmete koje prodajte na dobro osvijetljeno mjesto. Odjeću treba oprati, ispeglati i objesiti na vješalicu ili posložiti na krevet ili stol da se vidi cijela. Fotografije moraju biti stvarni prikaz konkretnog artikla, sa svim manama i nedostacima.
5. Razmislite o opisu
Mora sadržavati sve riječi po kojima bi se takav proizvod mogao pretraživati, uključujući puni naziv proizvođača. Navedite zašto je vaš artikl dobar, kome će odgovarati, koje je veličine.
6. Način isporuke
Odlučite unaprijed kako ćete isporučiti predmet - osobno preuzimanje, slanje poštom ili kurirom.
7. Ne zaboravite na popuste
Mogu se vezati uz uvjet: na primjer, kupnja nekoliko stvari odjednom ili njihovo osobno preuzimanje na lokaciji gdje vama najviše odgovara.
8. Pazite na sezonu
Teško da će usred ljeta kupiti zimsku jaknu, odgodite to barem do rujna.
9. Ne uklanjajte etikete
Ovo je jedini dokaz da je predmet uistinu nov. Također vrijedi čuvati račune - tako kupcima možete dokazati da je artikl korišten samo jednu sezonu, piše Yumama.
10. Čuvajte se prevaranata
Na Internetu vrebaju razni lažni profili koji se javljaju oglasima i nude kupovinu, ali onda od prodavača traže osobne podatke i broj kartice uz broj računa. Nikad nemojte davati broj kartice, posebno broj s poleđine, i dobro provjerite tko vam piše.
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti