Polazak u prvi razred uzbudljiv je trenutak za prvašiće, ali i za njihove roditelje. Kako bi im osigurali uspješno školovanje, važno je adekvatno se pripremiti. Donosimo pregled osnovne opreme koju treba nabaviti.
Školska torba: Prvašićima je potrebna torba koja je dovoljno prostrana da u nju stane sav školski pribor. Preporuča se odabrati torbu ergonomskog dizajna koja ima udobne naramenice za nošenje kako bi se smanjilo opterećenje djetetovih leđa.
Bilježnice i blokovi: Nabavite razne bilježnice i blokove potrebne za prvi razred, kao što su bilježnice za pisanje, crtanje, vježbanje matematike itd. Ovisno o zahtjevima škole, možda će biti potrebno nabaviti posebne vrste papira ili bilježnica.
Olovke, bojice i markeri: Kupite set mekih grafitnih olovaka prikladnih za početnike u pisanju. Nabavite i set bojica i flomastera u osnovnim bojama koji će prvašiću omogućiti kreativno izražavanje na satu likovne kulture.
Gumice, ravnala i šestari: oprema poput gumica, ravnala i šestara ključni je alat za matematiku i tehničku kulturu. Provjerite ima li škola posebne zahtjeve u vezi s ovom opremom.
Pribor za pisanje: Kupite dovoljno olovaka, kemijskih olovaka i olovaka u boji. Također, nabavite gumice za brisanje i šiljila za olovke. Preporučljivo je osigurati rezervne dijelove pribora kako biste izbjegli nepotrebne brige tijekom školske godine.
Uniforma za tjelesnu i zdravstvenu kulturu: Trebat će vam kvalitetne sportske tenisice i odgovarajuća sportska odjeća.
Pernica: Odaberite pernicu koja ima dovoljno pretinaca i džepova za spremanje školskog pribora. Uključite osnovne stvari poput ravnala, gumice, šiljila i ravnala.
Rezervna odjeća i obuća: Ako se dijete zaprlja u školi ili doživi nezgodu, dobro je u torbi imati rezervnu odjeću i obuću za brzo presvlačenje i održavanje higijene tijekom školskog dana.
Posude za hranu: Ako dijete ne koristi školsku kuhinju, odnosno ako mu se taj dan ne sviđa posluženi obrok, za svaki slučaj mu spakirajte zalihe voća ili neki sendvič.
Ostali dodaci: Uz osnovnu opremu razmislite o dodacima kao što su školski satovi, termosica s vodom, kišobran i novčanik u kojem dijete može nositi sitni džeparac.
Važno je konzultirati se sa školom prije kupnje opreme kako biste saznali sve posebne zahtjeve i preporuke. Također, ne zaboravite uključiti svoje dijete u proces nabave opreme kako bi se osjećalo odgovorno za svoje školske stvari.
Izvor: Zadovoljna.rs
Mamin genijalan trik da se dijete brže spremi za vrtić i školu
Koliko beba treba imati zubi i što ako nema nijedan do 1. rođendana: Redoslijed nicanja zubi u prvoj godini
Dr. Ranko Rajović objasnio zašto djeca brzo zamrze školu: Razlog je jednostavan
Trebaju li se djeca presvlačiti nakon škole? Pedijatrica razbija poznati mit
8 'loših' ponašanja djeteta koja su opravdana i ne zaslužuju kaznu