U svakom trenutku trudnice muči pitanje: kako predvidjeti spol nerođenog djeteta? Postoji li način da se predvidi koje će žene roditi djevojčice, a koje postati majke sinova?

Postoje mnoge teorije o rađanju djevojčica i dječaka. Službena verzija predlaže razumijevanje X i Y kromosoma i obraćanje pozornosti na trenutak ovulacije. Da bi se dječak rodio, oslobođena jajna stanica mora se susresti sa spermatozoidom s Y kromosomom. U tijelu žene ne postoji takav kromosom pa se vjeruje da spol nerođenog djeteta u potpunosti ovisi o muškarcu.

Spermatozoidi s Y kromosomom vrlo su brzi i lakši od svojih X parnjaka. Žive samo dva dana, pa ako roditelji žele dječaka, neka pokušaju zatrudnjeti dan prije, dan poslije i na dan ovulacije, neke su od preporuka. Dok su spermatozoidi s kromosomom X, o kojima ovisi rađanje djevojčica, otporniji, sposobni su živjeti u tijelu žene i do pet dana i mogu čekati oslobađanje jajne stanice ili je kasnije oploditi.

Znanost također sugerira da ženski orgazam koji prethodi začeću povećava šanse za rođenje dječaka: u tom se trenutku vaginalno okruženje mijenja u alkalno, što pomaže spermijima s Y kromosomom odgovornim za rođenje dječaka da se brže kreće prema jaje.

hoće li biti dečko ili curica?
Shutterstock Jedno istraživanje iz Njemačke pokazalo je da su djevojčice češće bile začete zimi, a dječaci ljeti

Unatoč činjenici da znanost otkriva mnoge tajne svemira, nažalost, još uvijek ne može pouzdano odgovoriti na pitanje kojeg će spola biti beba. Da biste pronašli odgovor na ovo pitanje, možete se obratiti iskustvu, stoljetnim promatranjima i raznim vrstama hipoteza, koje ponekad potvrđuje i znanost.

Ljudi su odavno primijetili da žene snažnog i energičnog karaktera češće rađaju dječake. To se može objasniti uz pomoć znanstvenih spoznaja: budući da u trenutku začeća i još neko vrijeme nakon toga svaki fetus pokazuje prisutnost ženskih spolnih organa, jer je pod utjecajem majčinih hormona, posebice estrogena.

Slika se počinje mijenjati pod utjecajem testosterona: što majka ima više testosterona, veća je vjerojatnost da će roditi dječaka. Popularna glasina potvrđuje ovu teoriju činjenicom da muškarci više vole neovisne žene, pa ih više vole, a vjerojatnije je da će imati dječake.

Ako žena nije sigurna u sebe i jasno pokazuje ponašanje koje više ovisi o muškarcu u vezi, tada će najvjerojatnije imati kćer, vjeruje se.

Neki vjeruju da je pojava dječaka posljedica prisutnosti rezerve nepotrošene topline i nježnosti u budućoj majci, koju hitno treba prenijeti
na svoju bebu.

Ako žena ima energetski deficit, osjeća nedostatak nježnosti, tada će najvjerojatnije roditi djevojčicu kako bi vratila izgubljenu ravnotežu i majci dala toplinu koja joj je očito nedostajala.

Zapravo, priroda vrlo inteligentno raspoređuje djevojčice i dječake tako da svaka majka dobije ono što joj treba. U obiteljima u kojima se rađaju dječaci, žene su okružene velikom pažnjom svojih muževa.

Dok žene koje rađaju djevojčice imaju problema u odnosu s mužem, potrebno im je balansiranje ženske energije u domu.

Znanstvenici su otkrili da se u turbulentnim vremenima, kada su žene izložene stresu, rađa više djevojčica. U 75 posto slučajeva, ako je buduća majka postala nervozna, rodile su se kćeri. Sličnu pojavu stručnjaci su primijetili nakon terorističkog napada 11. rujna u New Yorku i nakon pada Berlinskog zida.

A kineski znanstvenici otkrili su da djevojčice češće rađaju majke s niskim krvnim tlakom. Do tog su zaključka došli nakon što su ispitali više od 3000 žena koje su tijekom godina istraživanja postale majke.