Draga čitateljice,
iskreno mi je žao zbog svega što trenutno prolaziš. Znam da ti možda ova situacija izgleda bezizlazno, no zaista vjerujem da ne postoji problem koji je nerješiv: rješenje uvijek postoji samo ponekad treba malo više vremena da do njega dođemo. Možda nam u nekom trenutku u životu treba pomoć stručnjaka - zato takvi ljudi i postoje i dobro je što im se u svakom trenutku možemo obratiti za pomoć.
Iz tvog pisma nisam saznala gdje živiš, no svakako bi ti preporučila najbržu pomoć u obliku telefonskog kontakta sa stručnjacima koji je ujedno i besplatan: 116-111. Radi se o Hrabrom telefonu gdje radi niz stručnjaka koji ti mogu pomoći.
Ukoliko živiš u Zagrebu, preporučam ti Polikliniku za zaštitu djece Grada Zagreba (Đorđićeva 26, Zagreb, 01/3457 518) za koju ti je potrebna uputnica od doktorice ili Centar za krizna stanja (KBC Rebro, Kišpatićeva 12, 01 2376 335 od 0 do 24 h) gdje možeš doći i bez uputnice.
No, kako si još uvijek maloljetna liječnik koji te primi zakonski je dužan obavijestiti tvoje roditelje. Ne znam u kakvom si odnosu s roditeljima i ne mogu predvidjeti kakva će biti njihova reakcija, ali postoji vjerojatnost da ti i oni pruže podršku.
Bez obzira na roditelje svakako se što prije obrati stručnjacima. Vidim da ti je stalo i da želiš pomoć, a tvoj prvi korak je već i samo javljanje nama. Šaljem ti svoju podršku i zapamti da nisi sama i da rješenja uvijek ima.
Kristina Bačkonja, dipl. psiholog i NLP trener
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti