U učionicama širom svijeta školski dan počinje na više-manje isti način. Učitelj najavi djeci što će toga dana raditi, zatraži ih da izvade svoje bilježnice, knjige i pribor za pisanje.
No u učionici za djecu s posebnim potrebama na Mainspring Akademiji u Jacksonvilleu, učitelja Chrisa Ulmera, dan počinje drugačije. On svakom učeniku pojedinačno posveti po 10 minuta svakoga dana kako bi mu rekao nekoliko lijepih riječi kao što su:
“Drago mi je što si u mom razredu. Smatram te vrlo zabavnim. Odlično igraš nogomet. Svi te ovdje vole.”
Svako dijete stane ispred razreda, licem okrenuto Ulmeru, dok mu on govori pohvale. Dijagnoze djece u njegovom razredu kreću se od autizma preko traumatskih oštećenja mozga i apraksije govora, do agenezije korpus kalozuma. Svi su došli iz okoliša u kojem su bili izdvojeni zbog svojih ograničenja. Promjene su vrlo očite. Sada sudjeluju u školskim aktivnostima, plešu pred stotinama druge djece i sudjeluju u debatnom klubu. Tolika je moć pohvala i lijepih riječi koje od ovog učitelja dobivaju svakoga dana.
I premda Ulmer smatra da je podučavanje vrlo važno, tvrdi da je još važnije obrnuti psihološka oštećenja nastala time što su se osjećali kao izgnanici.
https://youtu.be/5ZXNqraH2Og
Ulmer ima svoju Facebook stranicu Specijalne knjige specijalne djece i želja mu je izdati knjigu u kojoj bi se nalazila priča o svakom djetetu iz njegovog razreda, a ispričala bi ih djeca, njihovi roditelji i Ulmer, kao njihov učitelj. Ako i ne uspije izdati knjigu, odlučan je u tome da na društvenim mrežama ispriča priču o svojim učenicima i pokaže ljudima kakav je život te djece.
“Svatko ima neke svoje neobične osobine, i to je dobro. Nema izgovora za nedostatak suosjećanja”, kaže ovaj učitelj koji bi mogao biti primjer mnogima.
Nova istraživanja otkrila da jedinci imaju bolje mentalno zdravlje, ali zbog jednog specifičnog razloga
Kako princ Louis izgleda na sedmi rođendan: Kate Middleton prekinula važnu tradiciju
6 problematičnih ponašanja kod djece koje roditelji ne smiju ignorirati
Otvorene prijave za Foto natječaj u Knjižnicama grada Zagreba
Zašto djeca stalno viču? Ovo su 3 moguća razloga, ali i savjet što učiniti ako je vaš mališan uvijek glasan