1. do 2. mjesec
Kod beba nema razlike između dana i noći. Beba sveukupno kroz 24 sata treba oko 16 sati sna, a budući da ne raspoznaje noć i dan tih 16 sati raspoređuje bez respektiranja našeg ritma. Ono što nas iscrpljuje jest činjenica da u prvih dva mjeseca san bebe tijekom naše noći, kada mi spavamo, zauzima manje od naših osam sati.
3. do 6. mjesec
Između trećeg i šestog mjeseca bebi je potrebno oko 13 sati sna. No, u ovoj fazi beba uči raspoznavati noć i dan i prilagođuje se polako roditeljskom ritmu. Tijekom dana stoga spava svega 3 do 4 sata, a noću 9 do 10 sati.
Od 6. mjeseca
Tek od ovog mjeseca možete očekivati da dijete prespava 10 sati tijekom noći što će se najčešće zadržati do sedme godine. Do druge godine djetetu će biti dovoljni dnevni san prije podne i jedan poslijepodne. U prosjeku je djetetu tada potrebno po dva sata sna tijekom svakog spavanja. Većina djece se između druge i četvrte godine odviknu dnevnog sna.
Nakon 7. godine
U vrijeme polaska u školu potrebe za noćnim snom se polako smanjuju. Tinejdžerima je potrebno oko 9 sati sna, a odraslima je dovoljno od 7 do 8 sati.
Foto: Profimedia
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti