1. do 2. mjesec
Kod beba nema razlike između dana i noći. Beba sveukupno kroz 24 sata treba oko 16 sati sna, a budući da ne raspoznaje noć i dan tih 16 sati raspoređuje bez respektiranja našeg ritma. Ono što nas iscrpljuje jest činjenica da u prvih dva mjeseca san bebe tijekom naše noći, kada mi spavamo, zauzima manje od naših osam sati.
3. do 6. mjesec
Između trećeg i šestog mjeseca bebi je potrebno oko 13 sati sna. No, u ovoj fazi beba uči raspoznavati noć i dan i prilagođuje se polako roditeljskom ritmu. Tijekom dana stoga spava svega 3 do 4 sata, a noću 9 do 10 sati.
Od 6. mjeseca
Tek od ovog mjeseca možete očekivati da dijete prespava 10 sati tijekom noći što će se najčešće zadržati do sedme godine. Do druge godine djetetu će biti dovoljni dnevni san prije podne i jedan poslijepodne. U prosjeku je djetetu tada potrebno po dva sata sna tijekom svakog spavanja. Većina djece se između druge i četvrte godine odviknu dnevnog sna.
Nakon 7. godine
U vrijeme polaska u školu potrebe za noćnim snom se polako smanjuju. Tinejdžerima je potrebno oko 9 sati sna, a odraslima je dovoljno od 7 do 8 sati.
Foto: Profimedia
'Potrebno je selo da odgoji dijete': Najbolje prijateljice zajedno uselile sa svojih šestero djece
Ona je 5 godina bila dadilja kraljevske obitelji: Sad otkrila kakva su zapravo djeca, ali i Kate i William
20 stvari koje bi djeca trebala isprobati do 10. godine
Kreću upisi u zagrebačke gradske vrtiće, a evo što roditelji moraju znati
Princ Archie proslavio šesti rođendan: Slavni par s njim je preživio strašan incident, a ovako su ga opisali