Čaj od komorača Fitoterapeuti preporučuju čaj od komorača svim dojiljama zbog fitoestrogenog svojstva, zahvaljujući kojem pozitivno utječe na proizvodnju mlijeka. Jako pomaže u borbi protiv kolika. Komorač se uzima i za detoksikaciju organizma i olakšavanje probave. Bolji učinak ima ako se kombinira s anisom.
Kopriva je izvrsna biljka za svakoga, a osobito za trudnice, rodilje i dojilje. Korisna je i kao hrana i kao čaj. Bogata je željezom, kalcijem, magnezijem, manganom i folnom kiselinom. Dokazano je da čaj od koprive poboljšava proizvodnju mlijeka, ubrzava prestanak krvarenja nakon porođaja, čisti organizam od toksina, sprečava pojavu alergija, sprečava i liječi anemiju.
Hmelj sadrži fitoestrogene pa može potaknuti laktaciju i povećati količinu mlijeka. Osim toga, prirodni je sedativ pa pomaže kod nesanice i anksioznosti (uznemirenosti). Bogat je izvor vitamina B. Treba ga uzimati umjereno i u dogovoru s liječnikom ili fitoterapeutom.
Piskavica Pojedine su studije dokazale da piskavica sadrži saponine, tvari koje bitno djeluju na povećanje proizvodnje mlijeka. Također je bogata esencijalnim masnim kiselinama, višestruko korisnim za zdravlje − kako majke, tako i bebe.
Foto: Profimedia
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Faze puberteta kod dječaka i djevojčica po Tanneru: Burne promjene počinju od 9. i traju do 20. godine
Šokantni razlozi zašto djeca mlađa od 6 godina ne smiju koristiti mobitele
Sva djeca trebaju biti u krevetu do 19:30! Mnogi roditelji ne slažu se s ovim pedijatrom, kada vaša djeca idu spavati?
Kada beba smije jesti kisele krastavce?