Mnoge majke nakon poroda imaju potrebu nositi razne steznike kako bi lakše prošle kroz postporođajni oporavak. Područje abdomena u trudnoći se može rastegnuti i do 50%. Muskulatura je olabavljena, što može prouzročiti bolove u donjem dijelu leđa. Kosti zdjelice također se pomiču tijekom trudnoće i poroda. Nakon poroda ponekad treba i do pet mjeseci da se to područje ponovno stabilizira. Olabavljenost zdjeličnog područja (na koji se vežu abdominalni mišići i sakralni dio kralježnice) utječe i na položaj debelog i tankog crijeva te mjehura.
Vezanje pojasa je učinkovit postporođajni tretman koji uvelike olakšava i ubrzava oporavak. Pojas pomaže povratku abdominalne mišićne strukture, stabilizira opuštene ligamente i potporanj je torzu, dok su unutarnji organi još u procesu vraćanja na svoje mjesto.
Umjesto steznika, može se koristiti belly bind – benkung način vezanja dugačkog komada tkanine oko abdomena. Velika dužina ovog pojasa omogućuje obuhvaćanje svih abdominalnih i zdjeličnih organa te mišića u području pubične kosti, pospješuje i iscjeljivanje na energetskom nivou. Pojas direktno pomaže stabilizaciji hara linije tako da nije ni čudo što su se u borilačkim vještinama vezali pojasevi na istome djelu tijela. Stavljanje tog pojasa je ritual sam po sebi nakon kojeg se majka osjeća snažno i moćno.
Nošenje pojasa preporučuje se u razdoblju od četrdeset dana, deset do dvanaest sati dnevno.
Foto: Profimedia (otvorna) i Jakob Goldstein (unutarnja)
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Kako darovita djeca zamišljaju bolji svijet? Birali bi učitelje, predmete, a tehnologija im je pomagač, ne gospodar
Maja Šuput pokazala novu Bloomovu frizuru: 'Baš si ga skratila, sad je pravi dečkić'
Dragi odrasli...: Pisma djece iz Hrvatske za bolji svijet, ovo su njihove poruke
Uranjeno božićno ukrašavanje usrećuje, znanstveno je dokazano