Kod bakterijskih i virusnih infekcija najčešće se koristimo eteričnim uljima ravensare (/Cinnamomum camphora/), eukaliptusa radiate (/Eucalyptus radiata/) te čajevca (/Melaleuca alternifolia/). Sva tri ulja pomiješamo u 30 ml bademova (/Prunus amygdalus/) ili nevenova (/Calendula officinalis/) ulja i to na način:
2 kapi ravensare
2 kapi eukaliptusa radiate
2 kapi čajevca
Jednopostotnu mješavinu biljnog i eteričnih ulja mažite u tankom sloju na područje prsa (izbjegavati područje oko bradavica) i gornjeg dijela leđa, dva puta dnevno. Kod tegoba s gornjim dišnim putovima, ista se mješavina lagano utrljava na područje čela i stražnjeg dijela vrata. Ako je riječ o vrlo malom djetetu, mažite područje čela kada dijete spava ili izbjegavajte mazanje tog dijela u potpunosti i mažite samo stražnji dio vrata.
Ako imate difuzer, možete ga iskoristiti kako biste prostor u kojem boravi dijete ispunili ljekovitim svojstvima spomenutih eteričnih ulja, ali nikako ako dijete ili netko od ukućana boluje od astme.
Kod prehlada za koje se čine kao da se stalno vraćaju, dodatnu, snažnu pomoć može pružiti SIPF ehinaceje. Prednost SIPF-a (integralne suspenzije ljekovitog bilja) jest što je posebnom tehnologijom očuvana sva ljekovitost svježe ehinaceje. Namijenjen je intenzivnoj i kratkoj terapiji i to od 7 do 10 dana.
Jednu čajnu žličicu razmutiti u 1 dl mlake vode i uzimati do pet puta dnevno (svaka tri sata).
Tekst: Gordana Vučić, fitoaromaterapeut, www.magoleum.com
Foto: Thinkstock
Ovo ponašanje živcira roditelje, ali pokazuje da su djeca najsretnija
Kako je moguće da su djeca istih roditelja potpuno različita? Psihologinja otkriva 5 razloga
5 ideja za uskrsne aktivnosti s djecom: Provedite blagdane bez ekrana
Je li Uskrs postao Božić broj 2? Roditelji se pitaju trebaju li kupovati poklone i za ovaj blagdan
5 suptilnih znakova da vršite preveliki pritisak na dijete