Rad Stanislava Marijanovića pratim već godinama. Majstor pričanja, ali ništa manje i majstor ilustriranja. Poznat je kao znameniti istraživač čudovišta. Ali onih smiješnih, dobroćudnih koji tjeraju svaki strah, koje na neki način već poznajemo i s kojima se osjećamo dobro. Ove dvije slikovnice, iako su zapravo nadrasle slikovnicu i radije ih svrstavam pod knjige za djecu, čudnovati su popisi – čudopisi.
Naklada Sipar objavila je sve dvije knjige iz serije Dobroćudna čudovišta Hrvatske. U prvoj od njih upoznajemo Jadran, od Dubrovnika do Pule i 16 „čudovišta“ koja žive uz more. Pa ćemo tako npr. U Splitu susresti Arheolitusa Dvorepog, u Šibeniku Tulumtuma, na Kornatima Hridobada i tako dalje. Duhovitim i poučnim stilom Marijanović nas vodi na putovanje koje zasigurno nikada nećemo zaboraviti.
U drugoj knjizi sasvim drugi predjeli Hrvatske, putujemo kroz kontinentalnu Hrvatsku. Pa ćemo čudovište Skrmilota susresti u Krapini i usput naučiti što se to zanimljivo tamo dogodilo, Brostika će nas upoznati s Osijekom i beskrajnom, plodnom ravnicom... Čudesne slikovnice.
Srećom, postoje ljudi koji vide drugačijim ovaj svijet, koji se dobro sjećaju kako je to biti dijete i nesebično svoja znanja i intuicije dijele sa svima nama.
Naklada Sipar
Cijena: 120 kn
3 pravila odgoja Jordana Petersona: "Vodite računa što radite, a ne što pričate"
6 ključnih pravila danskog odgoja: Nema ultimatuma, djeca se igraju sama, a ovo ih uče od prvog dana
Nakon smrti djeteta od posljedica 'obične gripe' infektologinja iz Zarazne upozorava: Necijepljenje nije opcija
Ako ne volite matematiku ili se mučite s brojevima, ovako će to utjecati na vašu djecu
Tko je djevojčica koja je pjevala na inauguraciji? Pozvao ju je predsjednik Milanović