Većina ljudi se slaže da je igranje igara korisno za razvoj ljudskog mozga, ne samo u djetinjstvu već i u odrasloj dobi. No, kao što su se naša druženja i kontakt s najbližima promijenili sve većom uporabom socijalnih mreža, tako se i dječja igra promijenila ulaskom virtualnosti u svakodnevicu. Dok djeca jedva čekaju svojih sat vremena na nekom od ekrana, puno roditelja osjeća zabrinutost zbog dojma da previše vremena provode na mobitelima i društvenim mrežama, a sve manje u stvarnom kontaktu s prijateljima i obitelji (djeca često komentiraju da je to jednako stvarno kao i kad smo se mi kao mali igrali vani). Sve to vodi pitanju koliko je vremena na mobitelu i igricama zdravo, a kada to postaje štetno te kako prepoznati ovisnost o igricama, i u kojem trenutku trebate reagirati. Kako je jedan mladić nedavno rekao: “Zašto bih slušao svoje roditelje koliko dugo smijem igrati? Pa oni uopće nemaju iskustva u igranju igrica.” S obzirom na očigledne promjene u komunikaciji u odnosu na razdoblje prije 10 ili 20 godina, te da je većina djece koju danas odgajamo rođena u tom novom dobu i nemaju perspektivu kako je to nekada izgledalo, postavlja se pitanje kada im zabraniti, a kada im se pridružiti i s kojim ciljem.
Ovo besplatno predavanje bi vam trebalo dati odgovore na neka od ovih pitanja, pojasniti stvarne koristi i poteškoće modernog tehnološkog okruženja u razvoju djeteta te pomoći vam u osmišljavanju pristupa i komunikacije s vašim djetetom na ovu temu.
Predavačica: Matea Blažević, prof. psih.
Centar Meleta, Črnomerec 46
Subota, 16. 6. 2018.
18.30-20.00 sati
Za predavanje je potrebna prijava, a broj polaznika je ograničen. Prijaviti se možete na centar.meleta@gmail.com ili 099 4200 833 (Matea Blažević).
Tekst: press
Foto: Profimedia
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Kako darovita djeca zamišljaju bolji svijet? Birali bi učitelje, predmete, a tehnologija im je pomagač, ne gospodar
Maja Šuput pokazala novu Bloomovu frizuru: 'Baš si ga skratila, sad je pravi dečkić'
Dragi odrasli...: Pisma djece iz Hrvatske za bolji svijet, ovo su njihove poruke
Uranjeno božićno ukrašavanje usrećuje, znanstveno je dokazano