Uz to pročitajte i reportažu o ratnim sukobima i patnjama u Etiopiji; o posljedicama topljenja vječnog leda na Antarktici; o nastavku putovanja stopama naših predaka kojima tisućama kilometara oko svijeta hoda Paul Salopek...
Dar svim čitateljima časopisa National Geographic Hrvatska!
Iskoristite ovu izuzetnu prigodu u godini čitanja u Hrvatskoj darujete sebi ili svojim najmilijima najljepši poklon – knjigu ! Deset posto popusta na sve VBZ-ove naslove do kraja prosinca, uključujući I one koji sun a sniženju, očekuje vas u svim knjižarama VBZ-a i na www.vbz.hr
Svoje radove za rubriku "Vaša fotografija" šaljite na info@nationalgeographic.com.hr
Pretplatite se na National Geographic Hrvatska i ovoga mjeseca darovat ćemo vam izvrsnu knjigu Matta Whymana Naš planet: Jedino mjesto koje svi zovemo dom u izdanju Profila.
Cijena godišnje pretplate, uz jedan broj gratis, iznosi 440 kuna !
Uživajte u novom broju National Gographica Hrvatska, a u nastavku vam donosimo i riječ glavnog urednika Hrvoja Prćića o broju za studeni.
Postoji li neki čitatelj National Geographica kojega ne zanimaju čudesni nalazi arheologije? Ne vjerujem. Pogled u prošlost, i drevnu i nedavnu, donosi jedinstven spoznajno-voajerski užitak. Sto arheoloških čuda svijeta koje djelomice prikazujemo u ovom broju jednostavno fascinira. Dakako, odmah se radoznalo pitamo o jedinstvenim arheološkim lokalitetima u Hrvatskoj. Prvo mi na pamet pada Hušnjakovo i krapinski pračovjek s odličnim muzejom koji je upravo dobio prestižnu nagradu Europske mreže kulturnog turizma. Pa Vučedolska golubica, pa Vinkovci, 8000 godina nastanjen prostor s najstarijim pronađenim indoeuropskim kalendarom, pa arheološki park Šćitarjevo kod starorimske Andautonije. Posjetite i Muzej Apoksiomena – to je antički brončani kip atleta, visok 192 cm, izvađen iz podmorja između otočića Vele Orjule i otoka Lošinja. Ne propustite ni nalazište antičke Salone. Priznajem da repliku Solinjanke, glavu djevojke iz 3. st., držim na polici u radnoj sobi. Moram spomenuti i prvi hrvatski in situ arheološki muzej u Naroni - Vidu, otvoren 2007., s ostacima svetišta carskog kulta i najbrojnijom skupinom mramornih kipova rimskih careva ikada pronađenim na području Rimskog Carstva - više od 19 kipova careva, carica i pripadnika carskih obitelji. Pa Varaždinske Toplice gdje bijaše rimsko naselje Aquae Iasae poznato u Rimskom Carstvu po ljekovitoj termalnoj vodi. Pa Sisak, Burnum, Mujina špilja... nemam više prostora. Ali preporučujem izvrsnu mrežnu stranicu http://baza.iarh.hr/public/locality/map gdje možete pronaći arheološke lokalitete, a potom ih svakako i posjetiti.
Ova 3 horoskopska znaka su cijelog života vezana za majku: Jedan se baš nikad neće odvojiti od nje
Trebaju li djevojčice ispod haljine nositi kratke hlačice?
Nova istraživanja otkrila da jedinci imaju bolje mentalno zdravlje, ali zbog jednog specifičnog razloga
Kako princ Louis izgleda na sedmi rođendan: Kate Middleton prekinula važnu tradiciju
6 problematičnih ponašanja kod djece koje roditelji ne smiju ignorirati