
Djeca tijekom rasta mogu imati periode kada odbijaju hranu, i da se nakon nekog vremena ponovno regulira hranjenje. Ipak treba obratiti pažnju na simptome u tijelu, žali li se dijete na još nešto, prisutnost temperature, nevoljkost u djeteta, gubi li na težini, kakva je stolica (redovita, proljevasta itd), ima li bolove u trbuhu itd.
Dalje nastavite s nuđenjem hrane, te pripremom možda nekog drugačijeg jela od one vaše uobičajene ponude dijetetu. Također možete djetetu dati hranu u komadu – cvijet brokule, oguljen krastavac (dovljno veliki komad da ne proguta) pa se zabavlja time dok isto jede u hrani serviranoj na tanjuru. To je model po kojem se nastoji djetetu zainteresirati maštu kroz direktan doživljaj namirnica: boje, teksture, okusa jer dijete to može gledati, pipati, kušati.
Također ono što možete napraviti da u jela koja želi jesti „ušuljate“ namirnicu koju obično ne želi. To se obično radi u pasiranom obliku, poput pasirane mrkvice u voćnoj kašici, pasirene riže i sl.
Promatrajte svoje dijete, nudite mu i budite strpljivi, a s pedijatricom kontinuirano ostanite u kontaktu da se prate zdravstveni parametri
Irena Švenda, magistar nutricionizma, mag. ing. bioprocesnog inž.
10 citata Anne Frank koje svaka djevojčica treba pročitati
Mama pokazala kontroverzni trik kojim potiče dijete na kućanske poslove: Mnogim roditeljima ne sviđa se ideja
Odrasli su skupa, imaju iste roditelje: Zašto braća i sestre imaju drugačiji doživljaj djetinjstva?
Serija 'Adolescencija' šokirala svijet: Otkrila tajno značenje popularnih emotikona, ali i novih izraza
7 japanskih tehnika za brzo učenje: Zbog ovih jednostavnih trikova njihovi učenici su među najboljima