Primiti svoj zamotuljak po prvi put u ruke, osjećaj je koji se zauvijek pamti. Devet mjeseci čekanja, osluškivanja, maštanja i želje da se brinemo za svoju bebicu je konačno prošlo i napokon dolaze dani potpunog posvećivanja tom najdražem stvorenju.
I tako bebica raste iz dana u dan i nakon par mjeseci ustaljenog ritma polako u središte pažnje počinju ulaziti i neke druge stvari koje ste posljednjih mjeseci zanemarili... a to ste između ostalog i vi sami.
Počinjete primjećivati jastučiće oko trbuha, svoje natečene noge, podočnjake od nespavanja i odjednom poželite vratiti se u ono stanje prije trudnoće i poroda, kada ste se odlično osjećali u vlastitom tijelu i bili fit.
Kažete sama sebi da ćete manje jesti, više ćete se kretati, nećete večerati i sve će opet doći na svoje. I tako, nakon nekoliko tjedana gladovanja i ranojutarnjeg trčanja stanete na vagu, a kad tamo...samo pola kilograma manje?!
Trud i muka, jedina formula?
„Ma nisam se dovoljno trudila“, pomislite i nastavite jesti još manje, uz redovito trčanje upišete se u teretanu i uvjeravate sebe da radite dobar posao i da su ovoga puta rezultati osigurani. Jer stručnjaci kažu da je za skidanje masnih naslaga potrebno vježbati kardio vježbe pet puta tjedno po sat vremena. Svakako ulazite u te okvire i nadate se boljim rezultatima. I konačno dođe dan vaganja a kad ono vaga pokazuje samo kilogram manje?!
Ma kako je to moguće, pa radili ste točno ono što savjetuju na sve strane... smanjili ste kalorije, trčali ste po sat vremena i šest puta tjedno, a vaga i dalje pokazuje isto?
Upravo to dogodilo se i meni koja sam imala dvadeset godina staža u vježbanju i fitnesu, meni koja sam bila instruktorica aerobika prije trudnoće i „znala“ sam sve o topljenju masnih naslaga. Iz petnih žila trudila sam se držati se svih preporuka, ali rezultata na žalost nije bilo.
Nakon nekog vremena tješenja slatkišima i drugim delicijama stala sam na loptu i razmislila o tome koji bi mi trebao biti prvi korak. Internet! Hajdemo vidjeti što ljudi kažu na internetu. Kako se riješiti masnih naslaga nakon trudnoće, a da se ne troši previše vremena i da se ne bude gladan cijelo vrijeme?
Pametno vježbanje
Ispostavilo se da je to bio pun pogodak. Svijet interneta je bio moj! Čitala sam, istraživala, uspoređivala i isprobavala na sebi....nakon šest mjeseci ciljanog debljanja i mršavljenja po raznim programima došla sam do fantastičnog zaključka: topljenje masnih naslaga i oblikovanje tijela moguće je u samo 15 minuta dnevno „pametnog“ vježbanja i „pametne“ prehrane!
Razvila sam svoj program mršavljenja za mame i žene koje nemaju vremena za hodanje po teretanama i aerobicima. Program koji ne daje samo rezultate u mršavljenju, već i ono nešto „više“ - odličan osjećaj samopouzdanja i obilje energije tako potrebne svakoj zaposlenoj majci.
Kad su moje prijateljice vidjele da moj sustav funkcionira na meni isprobale su ga i one, i bile su oduševljenje preobrazbom koju su postigle.
O čemu se konkretno radi?
Prilikom vježbanja potrebno je angažirati velike mišićne grupe koje koriste najviše kisika kako bi utrošak kalorija bio što veći mogući i kako bi se metabolizam probudio i ubrzao. Kardio vježbe treba zamijeniti kratkim 10-minutnim intervalnim treningom koji troši kalorije još 23-48 sati nakon treninga. I naravno, pametna prehrana koja podržava napore ali i donosi osjećaj sitosti i zadovoljstva. Prehrana koja hrani i liječi. Ona zdrava, vitalna, okrepljujuća hrana koja dolazi iz prirode.
Eto drage mlade mame... kada poželite vratiti svoju predtrudničku liniju, ohrabrujem vas da se informirate, istražujete, uspoređujete i čitate što više. Možda ono što savjetuju „stručnjaci“ po časopisima i portalima nije za vas. Možda ne donosi rezultate ili biste radije probali nešto drugo. U svakom slučaju ne vjerujte slijepo svemu što pišu i promislite svojom glavom.
Puno sreće želi vam Budifitmama Sunčana.
Želite li saznati više o tome kako smršaviti nakon poroda ili želite besplatan, detaljan plan prehrane i vježbanja, posjetite stranicu: www.budifitmama.hr
Tekst i foto: Sunčana Seletković, Budifitmama
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti