Najbolja alternativa plastičnim bocama odnosno ekološki prihvatljive su staklene boce ili one od nehrđajućeg čelika. Istovremeno plastična boca se često ne može izbjeći jer drugi oblik ne možete kupiti kad ste primjerice na putu ili želite kupiti piće na kiosku. Povremeno je to u redu, no trebali biste pritom uzeti u obzir jedno pravilo:
Nemojte ponovno puniti plastičnu bocu
U proizvodnji plastičnih boca koristi se BPA (bisfenol A) koji se djelomično oslobađa u tekućinu u boci i tako ulazi u tijelo. Ako češće koristite istu plastičnu bocu - za primjerice čuvanje smoothieja koji ste pripremili od zdravog voća i povrća da ga ponesete na posao - znajte da u plastičnoj stijenci nastaju male pukotine gdje se dodatno mogu taložiti bakterije. Takav napitak može vam stvoriti probavne poteškoće.
I dok se mnogi danas fokusiraju da pomognu prirodi i razmišljaju ekološki pa koriste plastične boce više puta umjesto da kupuju nove, zdravija varijanta je uvijek boca od stakla ili nehrđajućeg čelika. Spomenimo usput da se isto odnosi i na slamke od plastike. Problem s BPA je taj da se on ponaša u tijelu poput ženskog hormona estrogena, oponaša ga, što može negativno utjecati na hormonsku ravnotežu.
Izvor: Freundin.de
Foto: Profimedia
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Koji kućanski poslovi su primjereni dobi djeteta? Već s 18 mjeseci mogu imati male obveze
U susjedstvu hara virus koji ide na pluća: Dječja infektologinja objašnjava koji su simptomi i za koga je najopasniji
U Kaštelima dječak ubo vršnjaka škarama u prsa: Majka jednog uputila emotivan apel
Ignorira vas, ne želi fizički kontakt... Ovo su znakovi da dijete razvija izbjegavajući stil privrženosti