Kako su vodozemci izišli na kopno, tj. kako je tekla njihova evolucija, posjetitelji će moći doznati zahvaljujući zanimljivom interaktivnom edukativnom postavu.
Žabarnik je naziv izložbe na kojoj će biti izloženo nekoliko vrsta ugroženih vodozemaca. Među njima su žaba rajčica s Madagaskara te pjegavi daždevnjak kojeg možemo susresti i u našim šumama.
Na Žabljem danu građani će moći naučiti kako doprinijeti manjem stradavanju žaba u prometu, ali i zašto su vodozemci indikator promjenau prirodi. Udruga Hyla sve će zainteresirane upoznati sa zaštitom hrvatskih vodozemaca.
Oni koji žabama žele pružiti dobrodošlicu u vlastitom dvorištu, mogu se uključiti u Zelenu mrežu. Onima pak koje zanima glasanje žaba, svakako se preporučuje posjet Kreketaonici.
Žablji dan posjetiteljima će omogućiti pristup u inače za njih zatvorene prostore – one u kojima se timaritelji Zoološkog vrta brinu za posebne vrste vodozemaca. Posjetitelji će pod stručnim vodstvom moći obići prostorije za njihov uzgoj i držanje. Za vodstvo je potrebno preuzeti kupon u edukativnom kutku „Žabe u prometu“.
Kako teče životni razvoj vodozemaca, edukatori će najmlađe posjetitelje podučavati u Žabljem laboratoriju.
U kreativnoj radionici učit će izrađivati origami žabicu te bedž s motivom žabe.
U znaku iste životinje su mnogobrojne zabavne igre. Njihov je cilj djecu potaknuti na više fizičke aktivnosti. Igru Žabica priprema Park Maksimir.
Edukativni program Žabljeg dana traje od 11 do 17 sati.
Tekst i foto: press
Chrissy Teigen kritiziraju jer joj kći drži noge na kuhinjskom pultu dok kuhaju
Kako darovita djeca zamišljaju bolji svijet? Birali bi učitelje, predmete, a tehnologija im je pomagač, ne gospodar
Maja Šuput pokazala novu Bloomovu frizuru: 'Baš si ga skratila, sad je pravi dečkić'
Dragi odrasli...: Pisma djece iz Hrvatske za bolji svijet, ovo su njihove poruke
Uranjeno božićno ukrašavanje usrećuje, znanstveno je dokazano