Prenatalna joga postaje sve veći trend u svijetu no da nije riječ samo o trendu, svjedoče mnoge žene koje su u trudnoći vježbale jogu, kao i učitelji joge, fizikalni terapeuti te liječnici koji preporučuju tu drevnu disciplinu kao idealnu fizičku aktivnost u trudnoći.
Prakticirajući jogu žene se lakše nose s promjenama koje se događaju u trudnoći. Sam je porođaj lakši, a poslijenatalno razdoblje ugodnije. Vježbanje joge u trudnoći pomaže ukloniti pojave kao što su umor, nesanica, učestale promjene raspoloženja, mučnina, otečeni zglobovi, dok ćete ojačati i istegnuti mišiće nogu i leđa koji zbog trudnoće nose više tereta te time ublažiti bolove. Joga će otvoriti kukove te povećati pokretljivost zdjelice, što je vrlo važno za sam porođaj. Također će ojačati mišiće ruku i ramena za lakše i udobnije dojenje. Disanje koje se uči na jogi povoljno djeluje na živčani, kardiovaskularni i probavni sustav. Vježbanjem disanja buduća mama dovest će dovoljno kisika za sebe i bebu te time revitalizirati tijelo i umiriti um. Također, vježbanje svjesnog disanja u trudnoći, pomaže kontroli daha tijekom porođaja.
Prije bilo kakve fizičke aktivnosti, pa tako i joge, posavjetujte se s liječnikom. Bez obzira na to jeste li se prije trudnoće susreli s jogom ili niste, preporučuje se početi vježbati tek u drugom tromjesečju.
U Zagrebu prenatalnu jogu možete vježbati s certificiranim učiteljicama Snježanom Vukas i Sandrom Bianco u Sangha yoga studiju. ( http://sanghayoga.hr)
3 pravila odgoja Jordana Petersona: "Vodite računa što radite, a ne što pričate"
6 ključnih pravila danskog odgoja: Nema ultimatuma, djeca se igraju sama, a ovo ih uče od prvog dana
Nakon smrti djeteta od posljedica 'obične gripe' infektologinja iz Zarazne upozorava: Necijepljenje nije opcija
Ako ne volite matematiku ili se mučite s brojevima, ovako će to utjecati na vašu djecu
Tko je djevojčica koja je pjevala na inauguraciji? Pozvao ju je predsjednik Milanović