I ovih blagdana National Geographic Hrvatska misli na vas i vaše najmilije uz tri izdanja za 39 kuna!
U lipanjskom broju možete čitati o sjećanjima posljednjih živih sudionika Drugog svjetskog rata, o Hirošimi i atomskoj bombi, o ugroženim carskim pingvinima, povijesti skejtbordanja te sjajnu reportažu o obnavljanju karlovačkih utvrda, dakako i nešto o koroni.
Himalaja s Everestom vrlo je negostoljubivo mjesto – iznad 8000 metara je tzv. smrtonosna zona, područje vječnog leda i olujnih vjetrova, a svaki udah znači 66 posto manje kisika u odnosu na udah na površini mora. No penjači i dalje hrle u osvajanje planine, i to na sve teže načine – biraju najteže rute uspona. Više u srpanjskom broju National Geographic Hrvatska.
Što smo naučili iz smrtonosnih svjetskih zaraza u povijesti? Dok i dalje traje žestoka globalna borba s koronavirusom, naša naslovna tema kolovoškog broja u klasičnom stilu NGM-a donosi priču o velikim pandemijama u prošlosti i kako se općenito razvijala epidemiologija.
Pročitajte i reportažu Paula Salopeka koji u svome pješačenju putovima Homo sapiensa prolazi Indijom i svjedoči velikim problemima s vodom, odličnu temu o čimpanzama u Ugandi, grafički vrhunski anatomski prikaz gibanja životinja, članak o europskom zelenom planu i druge zanimljivosti.
S rujanskim brojem vašeg najomiljenijeg časopisa dolaze roboti. Nove vrste robota nisu poput C-3PO u 'Ratovima zvijezda+. Daleko su od ljudskosti, ali ipak su pametni, prilagodljivi i pokretni. Dizajnirani su tako da 'žive' i rade s ljudima. I polako, ali sigurno, sve više ulaze u našu svakodnevicu obavljajući poslove od skladištenja i slaganja robe na police do aranžiranja cvijeća. No što ako im damo umjetnu inteligenciju?
Usto pročitajte i veliku reportažu o Gdańsku, rodnom gradu Solidarnosti, o ambicioznim planu zaštite trećine svjetskih oceana, o osobinama i životu nojeva te fantastičnu reportažu o neretvanskom maratonu lađa.
S listopadskim brojem ušli smo u novu eru izučavanja dinosaura. Koristeći inovativne znanstvene tehnike i mnoštvo nedavno otkrivenih fosila, paleontolozi mijenjaju dosadašnja znanja o tim drevnim bićima.
Pročitajte i veliku reportažu o seksualnom ropstvu bengalskih djevojčica, o borbi za očuvanje amazonskih orlova, o inovativnoj tehnici snimanja krajolika te sjajnu reportažu o hrvatskom smilju iz objektiva i pera Zorana Marinovića.
Zemljopis, zoologija, botanika, ekologija, astronomija, povijest, arheologija, etnologija, antropologija, kemija, fizika, suvremena tehnologija, fotografija, putovanja, fenomeni – iz cijelog svijeta i iz Hrvatske – teme su koje obrađuje hrvatsko izdanje National Geographica. Pronađite zanimljive priče u božićnom paketu koji sadrži tri izdanja, od lipnja do listopada ove godine!
Potražite National Geographic Hrvatska božićni paket na svim kioscima od 5.prosinca!
Tekst i foto: Adria Media Zagreb
Ova 3 horoskopska znaka su cijelog života vezana za majku: Jedan se baš nikad neće odvojiti od nje
Trebaju li djevojčice ispod haljine nositi kratke hlačice?
Nova istraživanja otkrila da jedinci imaju bolje mentalno zdravlje, ali zbog jednog specifičnog razloga
Kako princ Louis izgleda na sedmi rođendan: Kate Middleton prekinula važnu tradiciju
6 problematičnih ponašanja kod djece koje roditelji ne smiju ignorirati